shadno
14 آذر 1401 - 09:01

بارش برف دمای هوای بجنورد را به منفی ۶ درجه رساند؛ لغزندگی جاده در گردنه‌ها

بارش سنگین برف در ارتفاعات، سبب کاهش دمای هوا تا منفی ۶ درجه و لغزندگی گردنه‌های مواصلاتی خراسان شمالی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، بارش سنگین برف که از شب گذشته در ارتفاعات خراسان شمالی آغاز شده، سبب ایجاد برودت هوا و کاهش 6 درجه‌ای دمای هوا شده است.

شب گذشته و ساعات ابتدایی صبح، بجنورد با منفی 6 درجه، سردترین شب پاییزی را گذراند. همچنین، کوسه در شیروان، با 10 درجه زیر صفر، سردترین نقطه کشور بود.

بر این اساس، بارش برف در ارتفاعات، موجب لغزندگی محورهای مواصلاتی و به ویژه گردنه‌های استان خراسان شمالی شده است.نیروهای عملیاتی جمعیت هلال احمر استان به حالت آماده باش در آمدند.

ابراهیم سارمی معاون امدادو نجات جمعیت هلال احمر استان  از استقرار تیم های عملیاتی امدادو نجات جمعیت هلال احمر در محور های مواصلاتی استان در پی بارش برف و باران خبر داد و گفت: در پی اعلام وضعیت نارنجی هواشناسی و بارش برف همه نیروهای امدادی این سازمان  آماده باش هستند.

وی افزود: تمام نیروهای عملیاتی جمعیت هلال احمر استان و تیم‌های امداد و نجات جاده‌ای در  گردنه‌ها مستقر شده اند تا در صورت بروز حوادث احتمالی  به مسافرین امداد رسانی کنند.

سارمی ادامه داد: با توجه به لغزندگی جاده ها مسافرین عزیز  تجهیزات زمستانی  لازم برای تردد در مسیرها را داشته باشند و از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

انتهای پیام/311/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 897597