shadno
03 اسفند 1401 - 19:21

جام حذفی فوتبال|زور شاگردان مورایس و هواداران سپاهان به پرسپولیس نرسید

تیم فوتبال پرسپولیس با برتری مقابل سپاهان به مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی راه یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، دیدار تیم‌های فوتبال فولاد مبارکه سپاهان اصفهان و پرسپولیس تهران در چارچوب مرحله هشتم نهایی جام حذفی فوتبال ایران، امروز (چهارشنبه ۳ اسفند) از در ورزشگاه نقش جهان برگزار شد و با برتری پرسپولیس به پایان رسید.

هفتاد و نهمین ال‌کلاسیکو ایران در حالی آغاز شد که علی‌رغم برگزاری بازی در ساعت کاری وسط هفته استقبال قابل توجهی از این مسابقه به عمل آمده بود، نخستین اتفاق مهم بازی اعلام پنالتی برای قرمز‌پوشان پایتخت بود تا گئورگی گولسیانی دروازه تیم سابق خود را باز کند.

چند حمله نصفه‌ و‌ نیمه از دو تیم نتیجه‌ای در بر نداشت تا این که سپاهانی‌ها از روی یک ضربه ایستگاهی و اشتباه دانیال اسماعیلی‌فر به گل تساوی دست یافتند و نیمه اول با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

۱۵ دقیقه نخست نیمه دوم هم مانند نیمه اول آغاز شد با این تفاوت که پرسپولیسی‌ها در جریان بازی و با ضربه سر آل‌‌کثیر به گل دوم دست یافت.

طلایی‌پوشان اصفهانی که نمی‌خواستند به این راحتی یکی از جام‌های‌ فصل را از دست دهند، با سماجت فرشاد احمد‌زاده کار را به تساوی کشاندند تا بازی با همین نتیجه به وقت‌های اضافه برود.

در نخستین نیمه وقت‌های اضافه سرخ‌پوشان تهرانی ترک عادت نکرده و این بار توسط سیامک نعمتی به گل دست یافتند؛ در حالی که به نظر می‌رسید شاگردان مورایس باز هم بازی را به تساوی خواهند کشاند، نماینده تهران در یک ضدحمله صاحب دومین پنالتی بازی شد تا گئورگی گولسیانی خودش را ۲ گله و پرسپولیس را ۴ گله کرد و بازی با همین نتیجه به پایان رسید.

داور: بیژن حیدری

کمک داوران: محمدرضا منصوری، علیرضا ایلدروم و سید رضا مهدوی

کارت زرد: سیاوش یزدانی، محمد دانشگر از سپاهان - علیرضا بیرانوند و میلاد سرلک از پرسپولیس

کارت قرمز: سیاوش یزدانی از سپاهان

گل: دانیال اسماعیلی‌فر(گل به خودی) و فرشاد احمدزاده برای سپاهان - گئورگی گولسیانی(۲)، عیسی آل‌کثیر و سیامک نعمتی برای پرسپولیس

ترکیب سپاهان اصفهان:

پیام نیازمند، میلاد زکی‌پور(محمد کریمی)، سیاوش یزدانی، محمد دانشگر، رامین رضائیان(عیسی مرادی)، مسعود ریگی، ایگور کاتاتو(یاسین سلمانی)، محمد قربانی(محمد علی‌نژاد)، فرشاد احمدزاده(آریا یوسفی)، امید نورافکن، شهریار مغانلو

سرمربی: ژوزه مورایس

ترکیب پرسپولیس تهران:

علیرضا بیرانوند، وحدت حنانوف، دانیال اسماعی‌فر(لئاندرو پریرا)، مرتضی پورعلی گنجی، گئورگی گولسیانی، میلاد سرلک، سینا اسدبیگی، مهدی ترابی، وحید امیری، محمد عمری(سروش رفیعی)، عیسی آل کثیر(سیامک نعمتی)

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

اتفاقات مهم بازی:

 دقیقه ۵
-شوت خطرناک فرشاد احمدزاده پس از کنترل و ضربه از پشت محوطه، از کنار دروازه بیرانوند بیرون رفت و نفس‌ها در سینه پرسپولیسی‌ها حبس شد.

دقیقه ۹
-ضدحمله خطرناک سپاهان با خروج موفق بیرانوند دفع شد.

دقیقه ۱۰
-بیژن حیدری پس از سرنگون شدن محمد عمری در محوطه جریمه توسط سیاوش یزدانی نقطه پنالتی را نشان داد.

دقیقه ۱۲
-مدافع پرسپولیس پشت ضربه پنالتی‌ای که محمد عمری از سیاوش یزدانی گرفته بود ایستاد و با فریب دادن پیام نیازمند توپ را در سمت چپ دروازه سپاهان جای داد.

دقیقه ۴۱
-سانتر امید نورافکن از روی ضربه ایستگاهی به دهانه دروازه با ضربه سر محکم دانیال اسماعیلی فر وارد دروازه پرسپولیس شد و طلایی‌پوشان با یک گل به خودی کار را به تساوی کشاندند.

دقیقه ۳+۴۵
-حرکت عالی ترابی از سمت چپ و پاس کات بک او با ضربه اسماعیلی فر نفس‌گیر به بیرون رفت.

دقیقه ۵+۴۵
-آخرین موقعیت بازی در نیمه اول روی سانتر رضاییان به دست آمد، اما ضربه سر زکی‌پور با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه ۵۴
-سانتر ترابی از روی ضربه ایستگاهی با ضربه سر اسماعیلی فر وارد دروازه شد اما کمک داور آفساید اعلام کرد.

دقیقه ۵۸
-سانتر مهدی ترابی از روی ضربه ایستگاهی موقعیت خطرناکی را ایجاد کرد و شهریار مغانلو توپ را به طور ناقص دفع کرد و مرتضی پورعلی گنجی با سانتر توپ سرگردان گل ساخت و عیسی آل‌کثیر با چرخاندن سر و ضربه خود ابتدا رضاییان، مدافع مستقیمش و سپس پیام نیازمند را تسلیم کرد.

دقیقه ۷۴

-در شرایطی که محمد عمری با برانکارد بیرون برده شده بود و یک بازیکن پرسپولیس هم روی زمین افتاده بود، زکی پور توپ را از سمت چپ سانتر کرد و ضربه مغانلو پس از دفع ناقص بیرانوند در حالی که دروازه خالی بود جلوی پای احمدزاده افتاد و فرشاد گل دوم سپاهان را زد

دقیقه ۶۲
-حمله پرسپولیس با ضربه آرام عیسی آل‌کثیر به گل سوم تبدیل نشد.

دقیقه ۶۶
-ارسال خطرناک کاتاتو با ضربه سر شهریار مغانلو به شکل خطرناک به بیرون رفت‌.

دقیقه ۷۲
-شوت سنگین مغانلو از پشت محوطه در دو مرحله توسط بیرو جمع شد.

دقیق ۷۳
-سانتر خطرناک رضاییان با ضربه سر نورافکن همراه شد اما باز هم بیرانوند توپ را در آغوش کشید.

دقیقه ۸۱
-فرصت عالی تک به تک برای لئاندرو پریرا به دست آمد اما این موقعیت در کمال ناباوری بازیکنان پرسپولیس نفسگیر به بیرون رفت؛ ترابی این موقعیت را ساخته بود.

دقیقه ۳+۹۰
-سانتر رفیعی از سمت چپ با ضربه سر نامطلوب پریرا از کنار دروازه سپاهان به بیرون رفت.

دقیقه ۹۴
-حرکت تکنیکی امیری به طور کلی مدافعان سپاهان را برهم ریخت و این بازیکن با یک پاس در عرض نعمتی را در موقعیت گلزنی قرار داد و سیامک با شوتی محکم کار را تمام کرد.

دقیقه ۹۸
-با تکل از پشت سیاوش یزدانی روی لئاندرو پریرا در موقعیت تک به تک، داور علاوه بر نشان دادن کارت زرد دوم به مدافع سپاهان نقطه پنالتی را به سود سرخ‌ها نشان داد.

دقیقه ۱۰۰
-پنالتی‌زن گرجستانی سرخ‌ها پشت پنالتی‌ای که لئاندرو از یزدانی گرفته بود ایستاد و با ضربه‌ای محکم توپ را در سمت چپ دروازه نیازمند جای داد؛ پیام در این پنالتی جهت توپ را تشخیص داد و حتی توپ به دستش برخورد کرد اما شدت ضربه گولسیانی به حدی بود که او با پنالتی دوم خود در این مسابقه دبل کند.

پایام پیام/۶۳۱۳۴/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1051188