shadno
14 آذر 1401 - 08:56

کدام استان‌ها بیشترین ازدواج دانشجویی را دارند؟

مدیر خانواده و ازدواج نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های کشور رتبه‌های نخست میزان ازدواج دانشجویی در استانها را اعلام کرد.

حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین سیدمحمد هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین در پاسخ به این پرسش که ازدواج دانشجویی در کدام استان‌ها رونق بیشتر دارد، اظهار داشت: با توجه به آمارهای موجود استان‌های یزد، اصفهان و تهران رتبه‌های نخست در میزان ازدواج دانشجویی را دارند و در بین شهرها هم شهرهای اصفهان، یزد و شیراز در حوزه دانشجویی پیشتاز و پیشرو هستند.

وی اضافه کرد: البته باید به این نکته توجه داشت که نیمی از جمعیت دانشجویی کشور در تهران تحصیل می‌کنند و چون جمعیت دانشجویی تهران بالاست، مقایسه میزان ازدواج دانشجویی آن با سایر استان‌ها درست نیست. بنابراین به دنبال این هستیم که میزان ازدواج دانشجویی به نسبت دانشجویان در هر استان سنجیده شود و نسبتی از تعداد دانشجویان مزدوج به کل دانشجویان هر استان گرفته شده و به صورت درصدی بیان شود.

هاشمی ادامه داد: با توجه به اینکه جمعیت دانشجویان در هر استان متفاوت است، ارائه آمار جمعیت دانشجویان ازدواج‌کرده در هر استان چندان شاخص تعیین‌کننده‌ای نیست و باید به این آمار برسیم که چند درصد دانشجویان هر استان در ازدواج دانشجویی مشارکت داشتند.

مدیر خانواده و ازدواج نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور درباره برنامه‌های مهم این نهاد در سال 1402 گفت: با توجه به اینکه رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به تازگی از سوی رئیس‌جمهور به عنوان رئیس ستاد ازدواج دانشگاهیان منصوب شده، جلسات این ستاد برای نخستین بار در روزهای آینده تشکیل خواهد شد و مصوبات آن در حوزه ازدواج دانشگاهیان در سال آینده اعلام خواهد شد.

ستاد ازدواج دانشگاهیان سال آینده در استان‌ها راه‌اندازی می‌شود

هاشمی از راه‌اندازی ستادهای استانی ازدواج دانشگاهیان در سال آینده خبر داد و افزود: هدف از تشکیل ستادهای ازدواج دانشگاهیان این است که تمام ظرفیت‌های استان برای ازدواج اقشار دانشگاهی اعم از استادان، دانشجویان و کارکنان پای کار بیاید و شاهد جهش میزان ازدواج به ویژه در میان دانشجویان و اساتید دانشگاهی باشیم.

وی ادامه داد: هدف نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری از تشکیل ستادهای استانی ازدواج دانشجویان تسهیل‌گری در ارائه خدماتی مانند خوابگاه‌های متأهلین، تسهیلات بانکی، جهیزیه و آموزش‌های همسرداری به دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه‌ها در سراسر کشور است.

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 897588